Умити руки

Умыть руки
Реклама

Читати російською мовою

Цитата номера
Хай буде все небачене побачено,
Хай буде все пробачене пробачено,
Хай буде вік прожито, як належить,
На жаль, від нас нічого не залежить…
Ліна КОСТЕНКО.

Як слово наше відгукнеться? Ми часто над цим не замислюємося, похапцем або через непорозуміння, зі зла або в пориві гніву можемо видати таке, про що потім шкодуємо. Але слово, як то кажуть, не горобець: вилетить – не зловиш.

Моя покійна бабуся після неприємної розмови або незаслуженої образи завжди говорила: «Не турбуйся, а піди вимий руки!» Все життя так роблю, і, ви знаєте, допомагає. Хоч на час, але стає легше.

Скандали, неприємні розмови, чвари, прокляття, які кидають вам в обличчя – завжди неприємні. У такі моменти людина може отримати настільки велику дозу негативної енергії, що це може позначитися на погіршенні здоров’я, занепаді сил, загостренні депресії, якщо не гірше.

В такому випадку, якщо ви перенесли неприємну розмову, відчуваєте дискомфорт, знайдіть можливість вимити руки, – на повному серйозі радять сучасні психотерапевти. Потримайте їх під струменем проточної води хоча б хвилину. Адже таким чином вода забере (змиє) негативну енергію, якої ви нахапалися в ході словесної перепалки. Ось вже воістину: нове – добре забуте старе, про яке знали ще наші предки.

Лінгвісти абсолютно справедливо стверджують, що слова несуть в собі не тільки зміст (семантику), а й енергетику. Чуючи на свою адресу слова лестощів, заздрості, грубості, різних побажань, скажіть про себе пошепки: «В добрий час сказати, а в лихий – промовчати!» Якщо на вашу адресу посилають прокляття, образи, також пошепки скажіть: «Візьми собі назад!»

Після неприємних контактів з ким-небудь, відчуваючи, як сили покидають вас або перехоплює подих, використовуйте так званий «ефект перенесення енергії»: зупиніться на час, потримайтеся за дерево або кущ лівою рукою (ліва рука в енергетиці людини – віддає), подумки уявіть, що ви встановлюєте енергетичний контакт. Скажіть про себе: «Забери з мене весь бруд і негативну енергію!» Досить двох-трьох хвилин, щоб заспокоїтися і привести себе в норму. У наш час це так важливо.

В якості позитивної енергетики хочу нагадати відому притчу про заздрість.

«- Якщо мене хтось ображає і намагається провокувати, що мені робити? – запитав учень.

Учитель замислився:

– Якщо хтось підійде до тебе з подарунком і ти не приймеш його, кому буде належати подарунок?

– Своєму колишньому господареві, – відповів учень.

– Те ж саме стосується заздрості, ненависті, лайок. До тих пір, поки ти не приймеш їх, вони належать тому, хто їх приніс».

Всі ми нині живемо в очікуванні змін. Плекаємо надію на краще майбутнє. Мріємо про щасливий дім не тільки для себе, а й для своїх дітей, онуків, правнуків. Дім, в якому панує добро, спокій і взаємна повага. Про це нам написала і А. В. Середенко з села Удачне, Білгород-Дністровського району Одеської області:

Пусть всегда теплотой встречает
Всех, кто ступит на ваш порог.
Пусть о доме вашем узнают:
Это дом, где царит добро…
У нашому спільному домі, назва якому – Україна!

Рядки з листів

Обходжуся без хімії

Проти колорадського жука застосовую різні засоби. Ось вже два сезони поспіль користуюся таким рецептом: набираю літрову банку жуків, висипаю їх в десятилітрову ємкість, заливаю водою і накриваю кришкою. Через 7 днів жуки гинуть, опускаючись на дно. Розбавляю отриманий настій в окремій ємкості водою в пропорції 1:2 і препарат готовий до застосування. Обприскую ним картоплю. Через 1-2 дні від жуків не залишається і сліду. Обприскування повторюю через 7-10 днів, але вже розбавляю настій у пропорції 1:1.

Капусту від шкідників захищаю валер’янкою. Вміст аптечного флакона розводжу в 3 л води і обприскую таким розчином рослини капусти. Метелик капусниці навіть не підлітає до рослин. Коли починають зав’язуватися качани, надягаю на рослини старі колготки, вірніше, їх верхню частину. Ніякі шкідники до головок не добираються.

Проти попелиці обприскую дерева розчином нашатирного спирту: 1 ст. ложка на 10 л води. Для кращого прилипання додаю трохи господарського мила.

Використовую яблучний оцет для придушення яблуневої плодожерки. У трилітрову скляну банку вливаю 1 ст. ложку оцту і 1,5 л води. Банку підвішую на висоті 1,5-2 м. Вранці у банці десятки метеликів плодожерки. Розчин міняю кожні 7 днів. Адже метелики плодожерки майже все літо відкладають яйця, з яких народжуються личинки, що завдають великої шкоди плодам. Ось чому я розвішую розчин яблучного оцту практично до збору врожаю.

З борошнистою росою мені допомагають справлятися дріжджі: у 10 л води розчиняю 100 г дріжджів і обприскую уражені рослини овочевих культур 2-3 рази за сезон. Проблем з хворобою практично не маю.

С. П. АВДЄЄНКО.
м. Пирятин Полтавської обл.

Магнітні бурі у вересні: 6, 26, 29, 30.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ