Тонкощі домашнього прання

Тонкости домашней стирки
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

  1. Прати машинкою 
треба вміти
  2. Без ручного прання 
не обійтися
  3. Це повинна знати 
кожна господиня

Навіть нині, в епоху досягнень автоматизації та розвинену індустрію послуг, кожна господиня має знати правила домашнього якісного прання.

Прати машинкою 
треба вміти

Коли річ ще жодного разу не прали, це треба зробити вручну – щоб дізнатися, чи линяє обновка? Інакше можна зіпсувати весь одяг, який знаходиться у барабані пральної машини. Окремо варто прати джинсові речі – вони теж часто линяють. Обрати потрібно температуру води 40°С, бо при вищій на них можуть з’явитися плями більш світлого забарвлення.

Не можна класти у пральну машину речі різних видів тканини, адже кожна потребує прання при певній температурі. Не допустимо прати разом вовну і шовк, або бавовну і льон. Білі та кольорові речі перуть окремо – останні можуть полиняти.

Важливе правило якісного прання – не слід набивати машинку вщент, одяг має вільно рухатися у воді. Аби одяг довше прослужив, перед пранням його треба вивернути, розстібнути ґудзики, застібнути блискавки.

Без ручного прання 
не обійтися

Великі та важкі речі можуть перевантажити і зіпсувати пральну машину. Плед або килим розстелити на дно ванни, замочити з пральним порошком чи плямовивідником для кольорових речей. Гранули мийних засобів мають повністю розчинитися у воді, бо на поверхні можуть залишитися білі або жовті розводи. Якісного полоскання можна досягти за допомогою насадки для душу.

Штори та тюль після прання у воді при температурі не більше 40°С не віджимають, а злегка відтискають і вішають стікати. Якщо їх повністю вижати, тканина деформується.

Вовняний одяг та в’язаний светр не сяде, якщо прати при температурі води не більше 30°С. Для таких речей, а також одягу із шовку, краще застосовувати гелі. Вони добре розчиняються у воді й виполіскуються після прання.

Для того, щоб річ не втрачала блиску та кольору, при пранні додають 1 ст. ложку оцту. Знак ручного прання на ярличку (звертати увагу на нього обов’язково) означає, що такі речі навіть руками не потрібно інтенсивно терти і віджимати.

Це повинна знати 
кожна господиня

Від народних методів відмовлятися не варто. Багато з них зарекомендували себе краще, ніж порошки та супутні засоби. Їх речовини не до кінця виполіскуються і залишаються всередині волокон.

За махровим рушником, який є в кожному домі, потрібен регулярний догляд. Відбілити пожовклий рушник вдасться із попереднім замочуванням у солоній воді з розрахунку 1 ст. ложка крупної солі на 1 л води. Для кращого ефекту можна додати розчин господарського мила. До речі, воно є надійним помічником при пранні будь-якої складності. Залишити рушник замоченим на 2-3 години, потім випрати зручним способом.

При боротьбі з слідами поту на одязі не можна користуватися відбілювачами з вмістом хлору, які можуть зіпсувати волокна тканини. Гарним помічником у боротьбі із слідами поту стане… аспірин: 2-3 подрібнених таблетки змішати із невеликою кількістю води і нанести на пляму на кілька годин. Потім випрати як зазвичай.

Аспірин універсальний – підходить як для білого, так і для кольорового одягу.

Забруднені в кров речі дехто вважає вже непридатними. Але кров легко відіпрати, коли спочатку замочити одяг на кілька годин у дуже холодній воді.

Віта КОНОВАЛЕНКО.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ