Серцю хочеться спокою

Сердцу хочется покоя
Реклама

Читати російською мовою

Цитата номера
Чим тихіше ти стаєш,
тим далі чуєш.
Рам ДАСС.

Про спокійних людей раніше казали: «Тихіше води, нижче трави». Але таких нині мало. Більшість, як любила повторювати моя покійна бабуся, «буйнопомішані». Що характерно, таких безліч не тільки серед дітвори (і це цілком зрозуміло для юного віку), але і серед дорослих. Виправдання такого «феномену» можна знайти у невлаштованості життя, масовому зубожінні народу, невизначеності у зв’язку з воєнними діями, відсутністю будь-якої перспективи, особливо для молоді, тощо. І, як наслідок, найбільш ходовими (за свідченням знайомого аптекаря) нині є серцево-судинні та заспокійливі препарати. І тут вже ніякого феномену, а реалії життя.

На підтвердження сказаного наведу ще один багатозначний приклад. Нещодавно в одній з газет прочитав невеличку замітку під інтригуючим заголовком «Комбайн для валеріани», в якій повідомлялося про випуск спеціальної техніки, яка здатна збирати за день 2,5-3 гектари коренів цієї цілющої рослини. Уявляєте масштаби?!

З одного боку – чудово! Випуск таких комбайнів свідчить не стільки про те, як далеко ступив технічний прогрес, а про те, що валеріану нині вирощують спеціально у великих масштабах, і тепер відпадає потреба виснажливої та кропіткої ручної праці з її збору. А з іншого боку – сумно, бо це свідчить, що людство потребує величезної кількості заспокійливих засобів. Люди стали нервовими.

Валеріана як лікарська рослина була відома ще в античному світі й вживалася при серцевих, шлунково-кишкових і жіночих захворюваннях. Гіппократ цінував її як знеболювальний, сечогінний і протиастматичний засіб. А Діоскорид вважав рослину навіть здатною керувати нашими думками. У Середньовіччя валеріана служила ліками від епілепсії.

У більшості народних назв виражена пристрасть до цієї рослини наших пухнастих домашніх вихованців – котів і кішок. Багато хто її так і називає – «котяча трава», «котячий корінь».

Ботанічна назва рослини походить, швидше за все, від латинського слова «валео» – бути здоровим, або «валере» – міцний, сильний. У родині Валеріанових близько двохсот видів споріднених рослин, серед яких – багаторічні трави, чагарники і навіть ліани. Більшість з них мають цілющі властивості. Валеріана широко поширена не тільки в дикій природі, її вирощують і на присадибних ділянках та в промислових масштабах. Викопують коріння ранньою весною або восени. Найбільше цінується осінній урожай.

Валеріановий корінь містить ефірні олії, органічні кислоти, алкалоїди валерин і катехін, дубильні речовини, цукри. В офіційній і народній медицині застосовують препарати з цієї рослини у вигляді настоянок, екстрактів, таблеток, подрібненої сухої сировини. Валеріана входить до складу багатьох широко застосовуваних препаратів, таких як краплі Зеленіна, Валокордин та ін.

Коли в інструкції із заготівлі «котячого кореня» прочитав, що сушити і зберігати його слід у недоступних для котів місцях, згадав розповідь із судової практики одного знайомого юриста, більше схожу на анекдотичну історію про те, як посварилися Іван Іванович з Іваном Никифоровичем. Один з непримиренних сусідів, щоб якомога більше насолити своєму злому ворогові, не придумав нічого кращого, як накупити безліч флаконів валеріанових крапель і окропити ними… дах сусідського будинку. Ефект був вражаючим – хвостатих любителів цього зілля зібралося на даху стільки, що для їх розгону довелося викликати рятувальників. У когось це викликало злорадні або іронічні посмішки, але власнику домобудівництва було не до жартів, і в підсумку довелося приводити до тями тими ж краплями…

Так що, як закликав герой відомого мультфільму, «давайте жити дружно» і не доводити один одного до передінфарктного стану. Проблем у кожного вистачає і без цього.


З користю для всіх

«Незважаючи на те, що в коштах обмежена і ледь доводиться зводити кінці з кінцями, вирішила не відкладати все в довгий ящик, а пішла і передплатила газету «Хазяїн» на наступний рік, – повідомила нам Г. Д. БІЛОКУР з м. Запоріжжя. – Грошей не вистачає завжди, зате тепер буду спокійна, що не розлучуся з улюбленою газетою і надалі».

Нас радує така відданість виданню, про що повідомляють багато читачів. Ми будемо робити все для того, щоб радувати і приносити вам задоволення і в майбутньому. Змінюються часи, змінюються смаки і пристрасті, незмінним залишається одне правило: ми працюємо для вас, щоб в непростих умовах приносити якомога більшій кількості людей хоч якусь користь. Разом ми впораємося з усіма проблемами!

Ще раз нагадуємо, що передплата газети «Хазяїн» та її спецвипусків приймається у всіх поштових відділеннях України. Оформіть її завчасно, і тоді однією проблемою у вас стане менше.

Редакція.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ