Не капайте в ніс все підряд

Не капайте в нос все подряд
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

  1. Так чи можна – за сім днів?
  2. Промивати або використовувати антибіотики?
  3. Жорсткий спосіб – цибуля
  4. Як врятувати маленькі носики

Вогкість часто супроводжує зиму, тут віруси й «висовують ніс». Адже через них виникає понад 90% усіх респіраторних захворювань. І ось вже наш власний ніс починає «текти» або не дає дихати. Багато хто заходить… ні, не до лікаря, а в Інтернет і радиться на форумах, як позбутися цієї неприємності. Але не всі рекомендації правильні, пояснив «Хазяїну» лікар-отоларинголог Ілля Ліко.

Так чи можна – за сім днів?

– Кажуть, що нежить раніше, ніж через сім днів, не вилікувати?

– Терміни позбавлення напасті встановлені самою природою: п’ять-сім днів. Віруси власне в носі і розмножуються і потім уражають глотку, гортань, трахею, бронхи. Ось чому важливо раніше почати лікування. А якщо минув тиждень, і не настало одужання, то виникають вже бактеріальні ускладнення.

– А які ускладнення загрожують через нежить?

– У дитини вже в перші дні захворювання респіраторкою нежить може викликати середній отит. Тому, якщо у дитини заклало вухо або стріляє у вусі, – терміново до лікаря! Якщо дитина чхає і є інші симптоми інфекційного захворювання, відвідувати дитячий садок або школу не слід. Крім того, що вона може заразити інших дітей, так ще і наживе серйозних ускладнень, отит і синусит.

Промивати або використовувати антибіотики?

– Є такий рецепт: розводять йодно-сольовий розчин або фурацилін і нахилившись перед ванною, промивають ніс, втягуючи воду або поливаючи з заварного чайника?

– Сольовим розчином дійсно рекомендується промивати ніс, він зволожує, очищує слизову, відновлює функції носа. Є й аптечні засоби: Аквамаріс, Салін, Хьюмер, Но-сіль. Щоб приготувати відповідний розчин в домашніх умовах, досить половину чайної ложки солі розвести в склянці кип’яченої води.

– Дуже часто даються поради вживати краплі на основі антибіотиків, тому що вилікуватися можна «за пару днів».

– Нежить буває вірусним, бактеріальним, алергічним. Ліків, які закапуються в ніс багато і за дією вони різні. Наприклад, Біопарокс, Ізофра містять антибіотик і використовуються при лікуванні бактеріальних синуситів, причому в комплексній терапії. Дія Ринофлуіміцила: розріджує в’язкий слиз і звужує судини, має протинабряковий ефект. Системні антибіотики призначаються при бактеріальних, важких формах синуситів. Але робити це повинен лікар. При звичайних гострих ринітах фахівець не призначить антибіотик.

– А як бути вагітним, адже їм взагалі протипоказано багато ліків?

– Можна використовувати сольові спреї, гомеопатичні препарати Делуфен, Еуфорбіум-композитум та інші. Але ці призначення повинен знову ж робити лікар. Вагітним особливо потрібно уникати самолікування!

– Що робити для профілактики простудних захворювань і нежитю, зокрема?

– Раджу використовувати сольові спреї, причому протягом тривалого часу. Вони зволожують слизову, нормалізують роботу та «не пропускають» віруси.

Жорсткий спосіб – цибуля

– А що скажете про такий спосіб, як «цибульна баня» для того, щоб «пробити» ніс?

– Якщо хтось хворіє вдома, можна розрізати цибулину на чотири частини і покласти, щоб вона знезаражувала повітря. Ще сильніший ефект – від ультрафіолетової лампи, якщо вона є в будинку. Але це – не лікувальний метод боротьби з нежитем, а профілактичний засіб, щоб не заразитися від хворого члену родини.

– Зустрічається і «жорсткий» спосіб – капати в ніс цибульний сік.

– Чистий сік не використовуйте, інакше спалите слизову. Його потрібно розводити з кип’яченою водою у співвідношенні 1:5-6. Але й такий розчин не можна закапувати дітям!

– Що можна сказати про противірусні краплі?

– Противірусні препарати дійсно дуже ефективні в перші години і добу захворювання. Якщо лікар бачить, що їх потрібно призначити в певний момент, він це робить. Але вже назавтра призначення може бути іншим: все залежить від перебігу захворювання.

– Чи ефективні судинозвужувальні краплі?

– Це – препарати швидкого реагування, які використовуються в гострому періоді – п’ять, максимум сім днів. Інакше виникає залежність і може виникнути медикаментозний риніт. Вони не лікують нежить, а знімають симптоми: набряк судин слизової, через який при респіраторці перші дні ніс «не дихає».

Як врятувати маленькі носики

– Якщо у дитини гнійний нежить (як кажуть мами, «зелені соплі»)?

– У цьому випадку займатися самолікуванням дитини взагалі неприпустимо. Лікування повинно бути комплексним і призначатися фахівцем.

– Зустрічаються рекомендації робити інгаляції мінеральною водою.

– Не будь-яку мінеральну воду можна використовувати. Вона повинна бути лужною, але при цьому важливий і ступінь її мінералізації. Якщо процедура призначена для дитини, потрібно бути особливо обережними. Краще використовувати для лужних інгаляцій соду: половину столової ложки соди на склянку води – і дихати теплим паром.

– Деякі мами капають грудне молоко.

– Так, як джерело антитіл його можна закапувати.

– Дубова кора? А ще – мами змащують долоні і тримають так, щоб дитина дихала засобом на основі аромаолій.

– Кора не годиться, так як сушить слизову, а це погано. Зараз, коли багато дітей-алергіків, провокувати напади астматичного компонента аромаоліями ні до чого.

– Здавна відомий такий засіб, як гріти ніс вареним крутим яйцем або мішечком з сіллю.

– Цей метод можна рекомендувати дітям, але при цьому не повинна бути підвищена температура і боліти голова. Сам же нежить має йти на спад, а не бути в розпалі.

– Зустрічається на форумах молодих мам порада капати дітям їх власну сечу.

– Без коментарів!:(((

Ірина РОЗАНОВА.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ