Курінь для огірків

Курінь для огірків
А. Родный возле огуречного вигвама
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

  1. Вігвам, яранга або все-таки курінь?
  2. Посадка на розсаду у баклажки
  3. Пляшка з ґнітом для зайнятих

Вирішив я використовувати площу земельної ділянки по-новому: дешево, оригінально і практично. Якщо рослина тягнеться до сонця, то чому не допомогти: нехай собі росте, потрібно просто показати їй – куди. З настанням весни вирішив зайнятися огірками: на ринку вони коштують дорого, а свої будуть смачніше і корисніше.

Вігвам, яранга або все-таки курінь?

Отже, з чого почати нову справу? Ґрунт майже готовий, вкриємо його про всяк випадок старим шматком лінолеуму, потрібно спровокувати зростання і покінчити з бур’янами, які інтенсивно кинулися в зростання. А що ж будемо будувати і як назвати наш огірковий павільйон? Як ви яхту назвете, так вона і попливе – є така думка. Вігвам – не підходить. Неправильно римується і явно вказує на відсутність врожаю. Яранга – якось занадто кістляво звучить. Курінь – ось це по-нашому, дійсно, як в раю. Лежиш собі, а навколо огірки звисають, немов банани – красиво. Парочку варіантів вже доводилося випробовувати. Але з метою удосконалення технології і скорочення фізичних витрат (справа-то не до молодості йде) в цьому році рішення прийнято і потрібно робити тільки так.

Курінь для огірків
Вігвам з огірків та квасолі

На місці спиляної яблуні, в центр засохлого стовбура вбив дводюймову трубу. У неї вставив щільно стовбур клена, висотою в 3 м, а до стовбура прив’язав 25 відрізків шпагату. По колу від споруди прокопав під посадку огірків на півтора штика лопати траншею, в яку насипав органіки – в хід пішло все: трава, гній, листя.

Усередині майбутнього куреня траву засипав товстим шаром перегною, тим самим створивши заділ живлення рослинам ще й на майбутній рік. І тепер по колу свіжопідготовленої грядки через 40 см в травні висадив огірки.

Хоч в минулому році травень був досить прохолодним, в курені розсада огірків розвивалася відмінно. Гібриди Зятьок і Теща пішли рости, як на дріжджах.

Між огірків також розмістив квасолю. Її посів між огірками є обов’язковим моментом. По-перше, квасоля – це додаткове підживлення азотом, а по-друге, вусики огірка не можуть обхопити товсті опори, і завдання квасолі стати для нього підтримкою. У прямому сенсі слова. Та й при нашій літній спеці легка притінка огіркам від квасолі також буде на користь.

КУПИТИ

У нашому магазині он-лайн версія всього за 10 грн.

Такий ось тандем огірків і квасолі у вигляді шатра у мене і вийшов. Здалеку схоже на курінь сторожа (див. фото).

Посадка на розсаду у баклажки

На додаток опишу деякі нюанси обробітку огірків. Для отримання ранньої продукції робимо замочування насіння трохи раніше. Для посіву готуємо п’ятилітрові пластикові пляшки. З органічних траншей беремо ґрунт, додаємо трохи торфу і змішуємо. Пластикову пляшку ріжемо – відсікаємо конічну частину. У циліндричній в днищі робимо кілька отворів для зливу надлишків води при поливах.

Заповнюємо пляшку – на низ укладаємо керамзит для дренажу, потім кілька сантиметрів торішнього листя (беремо з часникової грядки, а туди засипаємо з резерву свіжі), тепер додаємо ґрунт, проливаємо, укладаємо насіння, ставимо конус. Все – процес пішов.

Партенокарпічні гібриди (Зятьок, Теща) дають чудові врожаї при температурі близькій до 30°C. З ними поспішати не варто. А ось прості насінники типу сорт Засолочний – в пляшку можна одночасно висівати по кілька штук, а потім зайві видалимо (адже насіння своє, не шкода!). Для пересадки в ґрунт дно акуратно відрізаємо і висаджуємо розсаду в підготовлену ямку.

Пляшка з ковпаком захищає огірок від похолодань і нальотів комах-шкідників, такі установки дуже зручно поливати, їх можна розміщувати на балконі, без городу, взимку в квартирі. Один гібридний кущ легко дає 7 кг плодів, тільки в приміщенні при поливі потрібні невеликі підживлення і обприскування по листу. Але це не так важливо в порівнянні з ажіотажем цін у свята.

Курінь для огірків
Рівненькі красиві огірочки ховаються серед квасолі

Пляшка з ґнітом для зайнятих

Для дачників, які відвідують свої наділи раз на тиждень, підійдуть для вирощування розсади пляшки більшої ємкості. Тільки їх ми ріжемо трохи інакше. Відрізаємо тепер дві третини, в конус вставляємо ґніт. Таким чином, щоб після заповнення і посіву конус з ґнітом досягали майже до дна циліндричної частини пляшки.

Тобто тепер ми змушуємо огірок добувати воду самостійно. Наше завдання – стежити за водою і при необхідності її додавати, а якщо потрібно – вводити підживлення з настоїв трав.

Роль ґніту відмінно виконають шовкові старі шнурки або бинти. Такі саморобні кашпо можна розташовувати в будь-якому зручному місці, але грядки обов’язково потрібно мульчувати від перегріву. Тоді ваші огірки будуть плодоносити до самих морозів.

Олександр РОДНИЙ,
інженер-технолог,
с. Іванівське Бахмутського р-ну
Донецької обл.
Фото автора.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ