Янгол-охоронець

Ангел-хранитель
Фото GettyImages
Реклама

Читати російською мовою

Цитата номера
Будь-який дурень може знати.
Справа в тому, щоб зрозуміти.
Альберт ЕЙНШТЕЙН.

У кожного, як то кажуть, свої звички і примхи. Один мій знайомий багато років колекціонує краватки: куди б він не поїхав, обов’язково привезе звідти обновку. Друзі, знаючи таку його слабкість, теж беруть участь в поповненні колекції. Під цей атрибут гардеробу у нього відведена окрема шафа. Скільки у нього вже зібралося такого добра за багато років захоплення, не знає, напевно, і сам господар. І, що парадоксально, він їх ніколи не носив і принципово не носить, в побуті презирливо називаючи краватки «ошийниками».

– Навіщо вони тоді тобі? – якось запитав його.

– Та так, заради спортивного інтересу, – байдуже знизав він плечима.

Ще один колега-чоловік всерйоз захоплюється збиранням… наперстків, суто, здавалося б, жіночого атрибута. І вельми в цьому досяг успіху: в його колекції вже більше п’ятисот наперстків, причому з усього світу. Чимало серед них унікальних і раритетних. Своїм хобі він заразив і багатьох друзів, які поповнюють незвичайну експозицію після кожної зарубіжної поїздки.

А нещодавно довелося відвідати давнього товариша, у якого до цього ніколи в будинку не бував. І буквально з порога остовпів, подумавши, що потрапив не в міську квартиру, а в молитовний будинок або невелику капличку. У всіх кімнатах (навіть на кухні) замість звичних всім картин, панно та іншої атрибутики були розвішані ікони всіляких розмірів – від великих в позолочених і срібних окладах, серед яких чимало старовинних, унікальних, до зовсім мініатюрних. А ще хрестики, амулети, календарі, книги і всі вони присвячені церковній тематиці. На видному місці Біблії всіляких форматів і різного поліграфічного виконання. А в телефонних розмовах і при особистих зустрічах він завжди, прощаючись, щиро і від душі бажає кожному Янгола-охоронця. Деякі при цьому трохи помітно посміхаються або посміюються в душі, хоча, вважаю, марно. Адже, якщо задуматися, то цим самим людина бажає співрозмовнику добра і всіляких благ. Нехай і в незвичній для багатьох формі. Янгола-охоронця побажав і мені, подарувавши на пам’ять невелику іконку, яка висить тепер у мене в кімнаті на видному місці і оберігає від усього худого.

А наша давня читачка Т. І. Телятник з м. Дніпра надіслала розраду від Янгола-охоронця всім читачам «Хазяїна», причому у віршованій формі, в якій є такі рядки:

Не печалься, друг мой нежный,
Слез напрасно не роняй.
Усмири свой нрав мятежный,
Душу бережно храня.
Только не теряй надежды,
Рук в беде не опускай,
Светлой не снимай одежды
И всегда по жизни знай:
Ангел я хранитель твой,
Каждый миг всегда с тобой!

Дякуємо за таке побажання, Тетяно Іванівно! І не тільки від вас, але і від В. П. Луцова з м. Підгороднє Дніпропетровської області, Ф. Н. Нешти з с. Білка, Коропського району Чернігівської області та інших читачів. Ми цінуємо доброту і взаєморозуміння всіх, намагаючись жити в мирі та злагоді.

У зв’язку з цим згадалася повчальна притча про янгола. Якось звернувся він до людини і запитав:

– Хочеш, я покажу тобі твоє життя?

– Хочу, – відповіла людина.

Янгол підняв її над землею і людина побачила все своє життя і дві пари слідів, що йдуть поруч.

– Хто це поруч зі мною йде?

– Це я тебе супроводжую весь час, – відповів янгол.

– А чому тоді часом видно тільки одну пару слідів? – здивувалася людина.

– Це найважчі періоди твого життя, – пояснив янгол.

– І що ж, ти кидав мене в найважчі хвилини? – вигукнула людина.

– Ні, просто я ніс тебе на руках, – тихо промовив янгол.

Нехай ваш Янгол-охоронець завжди буде поруч і прийде на допомогу в скрутну хвилину!

Рядки з листів

Приманка для капустянки

Багатьом відомо, що капустянку (вовчка) вивести з ділянки практично неможливо. Цей ненажерливий шкідник завдає чимало шкоди овочевим культурам і картоплі. Комаха живе під землею, де у неї безліч нір і всіляких ходів. Хоча, як свідчить досвід городників, обмежити розмноження капустянки все-таки можна.

Наприклад, я до часу висадки розсади у відкритий ґрунт заготовлюю невеликі підсохлі шматочки хліба. Перед «роздачею» злегка кроплю їх водою, обробляю препаратами проти колорадського жука і вмочую в розігріту олію.

На городі такі приманки розкладаю в шаховому порядку в ямки на глибину ходів капустянки. Комахи охоче сповзаються на приємний запах, поїдають отруту і гинуть. Тільки не відразу: спочатку вони починають сильно ворушитися, потім масово виповзають на поверхню і метушаться. Потім їх залишається тільки зібрати і знищити, щоб не склювала домашня птиця. За сезон кілька разів розкладаю таке «частування» – і проблем зі збереженням врожаю у мене немає.

М. Г. СТЕПАНЧЕНКО.
м. Чугуїв Харківської обл.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ