Якщо в дереві дупло…

Если в дереве дупло...
Реклама

Читати російською мовою

Часто на деревах після відмирання великих гілок, неправильної обрізки або після травми можуть утворитися дупла. Не можна залишати такі великі дефекти відкритими. Вони будуть заселятися комахами і шкідниками, збільшуватися і приведуть до швидкої загибелі дерева. Закривати дупла найкраще восени, коли зупиняється сокорух.

Для початку дупло ретельно очистьте. Гнилу деревину відокремте за допомогою стамески або ножа (підійде будь-який інструмент). Можна скористатися електродрилем і насадками у вигляді металевих щіток. Головне – порожнину потрібно дуже добре зачистити до здорової деревини. Всі тріски і сміття, що утворилися в процесі роботи, потрібно зібрати і спалити.

Після зачистки дуплу дають підсохнути, а потім обробляють його фунгіцидами. Наприклад: темно-рожевим розчином марганцівки, 5%-вим розчином мідного купоросу, 3%-вим розчином карболової кислоти або будь-яким фунгіцидом широкого спектра дії. Іноді, якщо процес гниття великий, обробку фунгіцидом повторюють 2-3 рази з інтервалом 2-3 дні. Тільки після того, як порожнина перестала гнити, її ще раз зачищають і обробляють фунгіцидом. Потім приступають до пломбування.

Невеликі отвори закладають вирізаними за розміром дерев’яними пробками. Стики ізолюють за допомогою садового вару або олійної фарби. Великі отвори закладають за допомогою густого цементного розчину, використовуючи в якості наповнювача щебінь або шматки сталевого дроту (замість арматури). Зверху розчин загладжують за допомогою кельми і дають йому висохнути (6-8 днів). Після чого покривають олійною фарбою.

Не можна використовувати для заповнення дупла глину і коров’як. Глина добре вбирає вологу і буде провокувати активний процес гниття деревини.

Велику популярність в останні роки отримав метод заповнення дупла монтажною піною. Вона не пропускає воду і герметично закриває отвір. Після заповнення надлишки піни зрізують, а так як на сонці вона швидко розкладається, то зверху піну покривають садовим варом, якою-небудь замазкою і зафарбовують олійною фарбою.

Зрідка дупла утворюються в молодих саджанцях. У цьому випадку потрібно зачистити краю дупла, продезінфікувати його, дати просохнути і замазати садовим варом. Зверху дефект накрити шматочком поліетилену або обмотати харчовою плівкою. Молоді дерева добре заліковують такі рани.

В яких випадках дерево краще спиляти?

  1. Якщо дупло знаходиться в нижній частині стовбура, особливо, якщо воно наскрізне.
  2. При великих розмірах порожнини і достатку гнилої деревини в ній.
  3. Якщо дерево старе і погано плодоносить.

Якщо ви виявили дупло в дереві навесні або влітку, то не варто чекати осені. Терміново вживайте заходів до його ліквідації, це допоможе дереву вижити.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ