Цинічні істини

Циничные истины
Реклама

Читати російською мовою

Цитата номера
Чесність і вірність – це дорогий подарунок,
якого від дешевих людей не варто очікувати.
Бернард ШОУ.

Ви ніколи не замислювалися над тим, чому людині властиво помилятися і при цьому вона робить одні й ті ж дурниці? Попросту кажучи, наступає на одні й ті ж граблі. І що характерно, так нерозсудливо чинять не тільки легковажні люди (часто абсолютно щиро), а й освічені та культурні.

Секрет насправді, як мені здається, дуже простий: є певні життєві істини, які ніхто не хоче визнавати, віддаючи перевагу при цьому ходінню по колу невдач – всі так роблять, а я що, гірше?!

Які ж загальноприйняті стандарти заважають нам жити і що потрібно зробити, щоб доля надалі не підносила нам неприємні сюрпризи?

Багато «лікарів людських душ» користуються при цьому побитою фразою, знайомою кожному з дитинства: «Треба вміти прощати!» Те, що треба, знають всі, а ось з умінням все набагато складніше. Адже ніхто при цьому не замислюється над тим, що прощення буває двох видів. Перше – душевне, засноване на подоланні власних переживань і забобонів заради гармонії з самим собою. Воно спрямоване всередину вас, а не на адресу людини, яка вас образила. Так, це красиво і благородно, корисно і необхідно. Друге – поведінкове – це те, як вести себе з людиною, яка образила вас. На жаль, прощаючи її в перший, десятий, сотий раз, ви тільки зміцнюєте її віру у власну безкарність. Тому прощати чи не прощати – справа ваша і притому принципова.

Пам’ятайте, що ніхто і ніщо не прийде і не врятує вас від власних проблем і неприємностей. Кращим доказом цього служить відомий фільм «Теорема Зеро», в якому головний герой сидить цілими днями біля телефону і чекає дзвінка від… Бога, який зателефонує йому і вирішить всі накопичені біди. Але в кінці-кінців він розуміє, що ніякий Бог йому не зателефонує і само собою нічого не вирішиться.

Багато людей ось так сидять і сподіваються на диво, яке, в кінцевому підсумку, так і не відбувається («На Бога сподівайся, але і сам не плошай!»). Хоча, звичайно, і бувають винятки з правил.

Не бійтеся оступатися (не помиляється тільки той, хто нічого не робить), не пасуйте перед труднощами і невдачами. Не опускайте рук і не пливіть за течією. Не впадайте в депресію. Як казав Мартін Лютер Кінг, «якщо не можеш летіти – біжи, не можеш бігти – йди, не можеш йти – повзи. Що б ти не робив, ти повинен рухатися вперед».

У відомого письменника Стівена Кінга над письмовим столом був забитий спеціальний цвях, на який він наколював листочки від видавництв, які відмовляли в друкуванні його книг. Так тривало багато років. Тепер С. Кінг – один з найвідоміших і читаних письменників у світі.

Не шукайте причин нічого не робити, а шукайте способи досягнення поставлених цілей. І подужає дорогу той, хто йде! Продовжуйте жити і працювати як ні в чому не бувало. Так, це важко, часом нестерпно, але потрібно перебороти себе. У моменти відчаю згадуйте (це корисно), що ви не один такий, на кого обрушилися всі несправедливості жорстокого світу. Можливо, комусь ще гірше.

Нещодавно товариш поділився цікавим одкровенням: «Кожен з нас носить маски, причому не одну, а відразу кілька. Погодьтеся, що на роботі, в сім’ї і в колі нерозлучних друзів ви – три абсолютно різних людини. У кожному суспільстві ми надягаємо маски тих людей, які б найбільш відповідали оточенню і обставинам. Тому не варто дивуватися, коли з’ясується, що ваш колега абсолютно не та людина, за яку ви його приймали. Просто він одного разу необережно змінив маску, а ви випадково це побачили».

Так, кожен використовує нас на свій розсуд. І ви використовуєте інших точно так само. Роботодавець використовує ваш ресурс; знайомі – ваші зв’язки, характер, емоції, можливість позичити грошей тощо. Нехай це і дружнє використання, але – використання. Ви абсолютно не потрібні людям просто так – самі по собі, тільки тому, що ви мила людина. Таким ви потрібні тільки мамі…

Володимир Заїка,
редактор всеукраїнського тижневика «Хазяїн».

Передплата


Спілкування дорожче за гроші

Зателефонував І. Г. Харченко з Харківської області: «Як соняшник тягнеться за сонцем, так і я ось уже багато років – за «Хазяїном». Не можу відмовити собі в задоволенні спілкування з вами. Хоча задоволення це і не з дешевих…» Ви маєте рацію, шановний Іване Григоровичу! А що зараз дешево? Багато людей в ситуації, що склалася, вибирають найнеобхідніше. Ми раді, що серед необхідного ви вже багато років обираєте наше видання.

Для тих, хто збирається поповнити ряди наших друзів і однодумців, нагадуємо, що передплата газети «Хазяїн» не закінчується ніколи: її можна оформити з будь-якого місяця і в будь-якому поштовому відділенні України, у листоноші, який вас обслуговує. А також онлайн на сайтах: peredplata.ukrposhta.ua, hozjain.ua в меню «Передплата».

Передплатний індекс – 33817. Вартість на місяць – 26,12 грн.

Редакція.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ